Aktywizowanie przez profilowanie

Od 27 maja 2014 obowiązuje znowelizowana Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, od dawna zapowiadana jako przełom w aktywnej walce z bezrobociem. Z punktu widzenia osób poszukujących pracy, nowością jest wprowadzenie zindywidualizowanego podejścia urzędów pracy oraz rozliczanie wszystkich instytucji rynku pracy z osiąganych efektów, a nie tylko starannego działania

/więcej/
 
Czy stres może być motywatorem?

W Europie stres zajmuje drugie miejsce wśród najczęściej zgłaszanych problemów zdrowotnych związanych z pracą zawodową.
Z europejskiego badania opinii publicznej, przeprowadzonego przez EU-OSHA wynika, że ponad połowa wszystkich pracowników uznaje stres związany z pracą zawodową za powszechny problem występujący w ich miejscu pracy.

/więcej/
 
Pozytywna organizacja – czy to się opłaca?

Podstawą w prowadzeniu własnego biznesu jest jego rentowność. Wszystkie działania, które podejmujemy, ukierunkowane są na jedną rzecz, czyli na to, żeby przynosiły zyski. Myśląc o dochodach firmy, warto zadać sobie dwa kluczowe pytania: Ile kosztuje nas narzekanie? Ile kosztuje nas pozytywna organizacja?

/więcej/
 
Gala IT Future Awards - relacja

W dniach 10-11 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się pierwsze w Polsce targi informatyczne IT Future Expo. To dwa dni pełne pasjonujących wydarzeń dla całego sektora IT.
10 czerwca miała miejsce uroczysta Gala IT Future Awards, podczas której wyłoniono laureatów konkursu Liderzy IT 2014 oraz wręczono nagrody w 17 kategoriach. Galę uświetnił występ Pauliny Czapli - finalistki programu MBTM.

/więcej/
 
Pracownik kontra pracodawca – niezgoda, która buduje.

Słowo „konflikt" kojarzy się nam bardzo pejoratywnie. Stres, poczucie zagrożenia, walka o zaspokojenie swoich potrzeb - to są rzeczy, które przychodzą nam na myśl, gdy je słyszymy. Okazuje się jednak, że porządny, nieprzerwany i dobrze prowadzony konflikt to coś, co powinno być codziennością w każdej firmie. Powinno na tym zależeć w równym stopniu pracownikowi i pracodawcy.

/więcej/
 
Wskaźniki w HRM

Pracownicy działu personalnego w firmie to często osoby z wykształceniem humanistycznym, dlatego mierzenie efektywności działu HR przez pryzmat danych liczbowych może nieść pewną trudność. Konferencja zorganizowana przez Dolnośląskie Forum HR, 2 czerwca 2014 roku we Wrocławiu pokazała, że warto przyjrzeć się różnego rodzaju wskaźnikom również w tym „miękkim" obszarze działalności firmy. Poniżej przedstawiono wnioski wyciągnięte na podstawie prezentacji praktyków HRu, którzy opowiadali o wykorzystaniu wskaźników w codziennej pracy.

/więcej/
 
Będą kolejne zmiany dla pracujących ojców

Rok od wprowadzenia nowych przepisów rodzicielskich szykują się kolejne zmiany. Wszystko za sprawą głośnego przypadku samotnego ojca pięciorga dzieci i wdowca, któremu zgodnie z obowiązującymi przepisami odmówiono prawa do zasiłku macierzyńskiego i urlopu, które wedle aktualnych uregulowań przysługiwać mogą jedynie matce.

/więcej/
 
Pracodawcy kuszą nowoczesnymi biurami

Komfortowa i ergonomiczna przestrzeń biurowa może mieć znaczący wpływ na efektywność pracy każdego zespołu. Przestrzenne i nowoczesne biuro może być nawet elementem budowania przewagi konkurencyjnej i przyciągania pracowników, co wykorzystuje coraz więcej firm zatrudniających głównie młodą kadrę.

/więcej/
 
Czas na pracę i odpoczynek – jak efektywnie zarządzać elastycznymi godzinami pracy?

Wraz za nadejściem cieplejszych dni i wieloma kulturalnymi czy sportowymi wydarzeniami, pracownicy często poszukują sposobu wcześniejszego wyjścia z pracy. Aby nie miało to wpływu na naszą efektywność, warto wcześniej porozmawiać z przełożonym na temat elastycznego czasu pracy. Kilka cennych wskazówek, które pomogą znaleźć odpowiednie rozwiązania, podsuwa ekspert portalu monsterpolska.pl.

/więcej/
 
II Wrocławskie Forum Kobiet Profilaktyka zdrowia oraz sukces w nauce, biznesie, mediach i polityce.

Odważne, przebojowe i kompetentne - takie są kobiety sukcesu tegorocznego wrocławskiego Forum Kobiet, które odbędzie się w czwartek, 26 czerwca 2014 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Tematem przewodnim jest samorealizacja, biznes, sukces i profilaktyka zdrowia. Jest to impreza organizowana przez wyjątkowe kobiety dla 300 pań aktywnych zawodowo.

/więcej/
 

Brak wyników spełniających wybrane kryteria.
Dodaj CV
Szukasz pracy? Zostaw nam swoje CV! Dzięki współpracy z naszymi partnerami, pomożemy Ci znaleźć właściwą ofertę.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wiem, że podanie danych jest dobrowolne, oraz że mam prawo kontroli przetwarzania danych, prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uprzejmie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.
KALENDARZ WYDARZEŃ